Astăzi, ultima zi de spectacole dedicate Zilei municipiului Giurgiu

Sâmbătă seara, sute de giurgiuveni au petrecut pe ritmuri hip-hop, dance și latino oferite de artiștii Cabron, Claudia Pavel și Pepe.

Astăzi, în parcul Tineretului, va loc ultimul spectacol dedicat zilei patronului spiritual al municipiului Giurgiu.

Anul acesta, Primăria municipiului Giurgiu prin Centrul Cultural “Ion Vinea” a organizat pe parcursul a patru zile

mai multe manifestări menite să marcheze sărbătoarea orașului.

Au fost pregătite o serie de spectacole, de toate genurile și pentru toate gusturile, iar în aceasta seară vor avea loc ultimele recitaluri.

Astăzi, de la ora 19:00, giurgiuvenii sunt invitați din nou să petreacă, spectacolul fiind deschis de un concert susținut de orchestra de suflători

“Valahia” dirijată de Virgil Pețanca, iar începând cu ora 20:00, vor urca pe scenă Adina Roșca, Cătălin Doinaș,

Alexander F. Roberts Jr. *USA* și trupa Noaptea Târziu.

La mulți ani, Giurgiu!

La mulți ani, giurgiuveni!

Ultima modificare: 01.05.2022 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Spectacolele dedicate Zilei municipiului continuă